Naujienos
 
2017 10 06
Pirmasis 2017 m. kibernetinio saugumo pusmetis: kas trečias užpultas ICS kompiuteris -

Per pirmąjį metų pusmetį, kibernetinės grėsmės labiausiai pažeidė gamybos įmones. Remiantis „Kaspersky Lab Landscape for Industrial Automation Systems in H1 2017” pranešimu, atakos prieš gamybos įmonių ICS kompiuterius sudarė apie trečdalį visų išpuolių. Didžiausia užpuolikų veikla buvo užregistruota kovo mėnesį, o po to kompiuterinės atakos nuo balandžio iki birželio palaipsniui mažėjo.

     
 
2017 10 03
„Kaspersky Lab” kviečia viso pasaulio „whitehat“ hakerius išbandyti virtualios naftos perdirbimo įmonės saugumą

„Kaspersky Lab" paskelbė tarptautinį „Capture the Flag“ (CTF) saugumo konkursą, kuriame dalyviams suteikiama galimybė įsilaužti į naftos perdirbimo įmonę. Renginys vyks spalio 24 d. Šanchajuje.

     
 
2017 09 29
„Apple Face ID“ technologijos saugumo aspektai

Pastaruoju metu „iPhone“ itin pakeitė. Tikriausiai labiausiai akivaizdu trūkumas, tai pradingęs „Home“ mygtukas. Tai tiesa: naujausias „Apple“ išmanusis telefonas „iPhone X“ neturi pirštų atspaudų skaitytuvo (dar žinomas kaip „Touch ID“). Jį pakeitė nauja technologija - „Face ID“. Tie, kurie žiūrėjo „Apple“ pristatymą, jau bus šiek tiek susipažinę su „Face ID“, tačiau „Kaspersky Lab“ apžvelgs šią technologiją šiek tiek plačiau, o svarbiausia, aptars jos saugumą.

     
 
2017 09 21
„Kasybos“ botnetai sugrįžo – užkrėsti tūkstančiai kompiuterių, o nusikaltėliai uždirba šimtus

„Kaspersky Lab“ tyrimų komanda aptiko du botnetus, sudarytus iš kenkėjiškomis programomis užkrėstų kompiuterių, kurie slapta įdiegia kripto-valiutos „kasėjus“ - teisėtą programinę įrangą, naudojama virtualioms valiutoms kurti, remiantis „blockchain“ technologija. Pavyzdžiui, ekspertai apskaičiavo, kad 4000 kompiuterių tinklo savininkas per mėnesį gali padidinti savo pelną iki 30 000 JAV dolerių, o iš 5000 botnet kompiuterių tinklo nusikaltėliai gali išgauti daugiau nei 200 000 JAV dolerių.

     
 
2017 09 05
Mobilieji „Trojan“ virusai grįžta prie senų metodų: vagia vartotojų pinigus naudodami

„Kaspersky Lab“ ekspertai pastebėjo neįprastą „Trojan Clickers“ plitimą. Virusas vagia „Android" vartotojų pinigus naudodamas WAP atsiskaitymą - tiesioginio mobiliojo mokėjimo tipą, leidžiantį atlikti mokėjimus be registracijos. Anksčiau ši tendencija nebuvo pastebėta, bet 2017 metų antrojo ketvirčio metu, tai tapo stebėtinai įprasta. Tūkstančiai nukentėjusių vartotojų visose pasaulio šalyse, daugiausia Indijoje ir Rusijoje.

     
 
2017 08 29
Reklaminio turinio platinimas per „Facebook“ keitimosi žinutėmis programą

Užpuolikai pasinaudojo „Facebook“ keitimosi žinutėmis programa ir socialine inžinerija kenkėjiškai „JavaScript“ programai platinti, ir greičiausiai tai šiek tiek pakeis reklamos turinio platinimo procesą.

     
 
2017 08 24
Sukčiai pasipelnė iš „WannaCry“ epidemijos: reklamuoja neteisėtas paslaugas, skirtas apsaugoti nuo išpirkos reikalaujančių virusų

2017 m. antrąjį ketvirtį kibernetiniai nusikaltėliai įsitraukė į šlamštalaiškių platinimą, bandydami pasinaudoti visuomenės baime dėl „WannaCry“ išpirkos reikalaujančių virusų epidemijos gegužę. Žinodami, kad daugybė žmonių patyrė išpirkos reikalaujančių virusų išpuolius, ir ieškodami būdų, kaip gauti jų užšifruotus duomenis, sukčiai atsiuntė šlamštalaiškių siūlydami naudotojams skirtingas paslaugas kovoti su epidemija. Tai yra viena pagrindinių išvadų, pateikiamų „Kaspersky Lab“ ataskaitoje „Šlamštalaiškiai ir sukčiavimas 2017 m. antrąjį ketvirtį“.

     
 
2017 08 21
„Tesla“ nulaužta

Ankstesniame „Black Hat“ konferencijos pranešime „Kaspersky Lab“ ekspertai atskleidė, kaip Amerikos tyrėjai įsilaužė į automobilių plovyklą. Šiandien sutelksime dėmesį į automobilius. Konkrečiai – į „Teslą“.

     
 
2017 08 21
„Wi-Fi“ įsilaužėliai sustabdyti: „ Kaspersky Lab“ pristato „ Secure Connection“ programą „Android“ įrenginiams

„Kaspersky Lab“ pristatė naują programą „Kaspersky Secure Connection“, skirtą „Android“ įrenginiams apsaugoti per internetą perduodamus duomenis. Pagrindinė šios programos funkcija yra jos adaptyvumas: patogumas ir maksimali naudotojų apsauga, srauto šifravimas gali būti įjungiamas automatiškai, priklausomai nuo to, kokį saugumo lygį palaiko „Wi-Fi“ tinklas, prie kurio prijungtas įrenginys, taip pat kokios svetainės ir programos atidarytos.

     
 
2017 08 10
Įsilaužimas į automobilių plovyklą. Rimtai?

Atrodo, nėra tokių išmaniųjų įrenginių, kurie nebūtų nors kartą nulaužti. Ir aptinkama vis naujų, kuriuos, pasirodo, irgi galima nulaužti. Beveik per kiekvieną „Black Hat“ konferenciją pranešėjai pasakoja neįtikėtinas istorijas apie nulaužtus įrenginius. „Kaspersky Lab“ ekspertai atskleis įdomiausius įvykius.

     
 
2017 08 08
Steganografija – vis dažniau programišių naudojamas būdas slėpti pavogtai informacijai vaizduose

Analizuodami keletą kibernetinio šnipinėjimo kampanijų, „Kaspersky Lab“ ekspertai nustatė naują nerimą keliančią tendenciją. Siekdami paslėpti savo kenkėjiškos veiklos pėdsakus, kibernetiniai įsilaužėliai vis dažniau naudoja steganografiją – skaitmeninę pranešimų slėpimo vaizduose technologiją. Pastaruoju metu ji buvo panaudota daugybėje kenkėjiškų kibernetinio šnipinėjimo programų. Be to, keli kenkėjiškų programų pavyzdžiai sukurti siekiant pavogti finansinę informaciją.

     
 
2017 08 04
Per paslaugas neįgaliesiems mobilusis virusas „Svpeng“ blokuoja klaviatūrą ir vagia

„Kaspersky Lab“ ekspertai atskleidė naują „Trojos“ mobiliojo banko viruso „Svpeng“ variantą, kuriame yra klaviatūros blokavimo funkcija, dažniausiai susijusi su tikslinių grėsmių veikėjais. Modifikuotas virusas vagia įrašytą tekstą, pavyzdžiui, prisijungimo prie bankininkystės sistemos duomenis, pasinaudodamas „Android“ prieinamumo paslaugomis. Šis metodas taip pat padeda virusui gauti kitus leidimus ir teises bei neleisti jo pašalinti. Ekspertai įspėja, kad tiesiog atnaujinę prietaiso programinę įrangą nuo šio viruso neapsisaugosite.

     
 
2017 08 02
Daugiau nei 28 000 iššifruotų įrenginių ir per 100 partnerių visame pasaulyje – „ No More Ransom“ švenčia savo pirmuosius metus

Prieš metus, 2016 m. liepos 25 d., Nyderlandų nacionalinė policija, Europolas, „McAfee“ ir „Kaspersky Lab“ pradėjo iniciatyvą „No More Ransom initiative“. Šiandien šiame projekte – daugiau nei 100 partnerių, tarp jų ir Lietuvos policija, nes pranešimai apie prieš įmones, vyriausybes ir asmenis visame pasaulyje nukreiptus išpuolius vis dar dominuoja kasdienėse naujienose.

     
 
2017 07 31
Naujas pavojingas bankinis „Trojos“ virusas pasirengęs pulti

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „NukeBot“ – naują kenkėjišką programą, kuri skirta vogti internetinės bankininkystės klientų duomenis. Ankstesnė „Trojos“ viruso versija buvo žinoma saugumo pramonei kaip „TinyNuke“, bet jam trūko funkcijų, reikalingų išpuoliams pradėti. Naujausioji versija pasižymi visu funkcionalumu ir turi kodą, skirtą konkrečių bankų naudotojams.

     
 
2017 07 26
„Kaspersky Lab“ pirmauja kovoje su elektroniniais nusikaltimais – 20 metų po „Cascade“

Pasaulinė kibernetinės saugos bendrovė „Kaspersky Lab“, kuri švenčia savo 20 metų jubiliejų, matė, kaip vieno žmogaus misija virto pasauliniu kryžiaus žygiu prieš elektroninius nusikaltimus. Šiais metais „Kaspersky Lab“, pasitelkusi inovacijas ir savo viziją, sustiprino savo pajėgas – įgyvendino tokias svarbias iniciatyvas kaip „Kaspersky Security Cloud“ ir „Kaspersky OS“, suteikiančias įmonėms ir naudotojams galimybę apsisaugoti nuo besikeičiančių grėsmių. Projektas „Earth 2050“ atskleidė, koks bus ateities kibernetinių grėsmių kraštovaizdis ir eksperimentas „Saugumo garsas“, kuriame tiriami garsai, susiję su saugumo jausmu, leidžia „Kaspersky Lab“ vienu žingsniu lenkti kibernetinius nusikaltėlius ir pirmauti kibernetinio saugumo pramonėje.

     
 
2017 07 18
„Kaspersky Lab“ plečia partnerių ratą ir pradėjo bendradarbiauti su „DS Virgin Racing Formula E Team“

„DS Virgin Racing“ ir „Kaspersky Lab“ paskelbė novatorišką, naują daugiametę partnerystę, kurios metu pasaulinė kibernetinio saugumo įmonė apsaugos bendrovės įrenginius nuo kibernetinių grėsmių.

     
 
2017 07 17
Jūs galite niekada nesužinoti apie Jūsų darbuotojų sukeltus kibernetinius incidentus

Remiantis „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ ataskaitos „Žmogiškasis faktorius IT saugume: kaip darbuotojai daro įmones pažeidžiamas iš išorės“ duomenimis, darbuotojai sukelia 40 proc. IT saugumo incidentų viso pasaulio įmonėse. Atsižvelgiant į tai, kad kiekvienais metais 46 proc. IT saugumo incidentų kyla dėl įmonių darbuotojų, šis verslo pažeidžiamumas turi būti sprendžiamas įvairiais lygmenimis, ne tik IT saugumo departamentų.

     
 
2017 07 11
Interneto bankininkystės saugumo incidentai bankams kainuoja 1,8 mln. JAV dolerių

Į interneto bankininkystės saugumo incidentų finansinius padarinius buvo atkreiptas dėmesys naujausioje „Kaspersky Lab“ ataskaitoje apie kibernetinio saugumo grėsmes finansų sektoriuje. Iš ataskaitos matyti, kad su banko internetinės bankininkystės paslaugomis susiję incidentai organizacijai vidutiniškai kainuoja 1 754 mln. JAV dolerių, tai yra dvigubai daugiau nei kenkėjiškų programų sukelto incidento padarinių šalinimas, vidutiniškai kainuojantis 825 tūkst. JAV dolerių.

     
 
2017 07 05
50 slaptažodžių per valandą: kaip galima sukompromituoti verslo tinklą su 20 JAV dolerių kainuojančiu įrenginiu

„Kaspersky Lab“ ekspertai ištyrė viešai prieinamų aparatinės ir programinės įrangos įrankius, skirtus slapčia sulaikyti slaptažodžius, ir nustatė, kad galingą įsilaužimo įrankį per kelias valandas gali sukurti asmuo, turintis pagrindinių programavimo žinių, už maždaug 20 JAV dolerių. Per eksperimentą jie pasitelkė „DIY Raspberry Pi USB“ įrenginį, sukonfigūruotą tam tikru būdu ir neturintį kenksmingos programinės įrangos, ir galėjo slapčia iš korporatyvinio tinklo surinkti naudotojo autentifikavimo duomenis – 50 slaptažodžių per valandą.

     
 
2017 07 03
Veikia ilgiau: „Kaspersky Lab“ pristatė naują nemokamą programą įrenginių „Android“ baterijoms

„Kaspersky Lab“ įrenginių „Android“ naudotojams pristatė naują sprendimą – „Battery Life“. Ši nemokama programa skirta išgelbėti mobiliųjų įrenginių naudotoją nuo labai nemalonios situacijos, kai telefono baterija išsikrauna netinkamu momentu.

     
 
2017 06 29
„Kaspersky Lab“ komentaras dėl „ExPetr“ išpirkos reikalaujančio viruso išpuolio birželio 27 d.

„Kaspersky Lab“ analitikai ištyrė naują išpirkos reikalaujančių virusų išpuolių prieš viso pasaulio organizacijas bangą.

     
 
2017 06 29
Išpirkos reikalaujantys virusai: plinta išsivysčiusioms rinkoms pavojų keliančios grėsmės

Išpirkos reikalaujančių virusų platintojai daugiausia dėmesio skiria turtingoms šalims. Išsivysčiusiose rinkose ne tik aukštesnis pajamų lygis, bet ir pažangesnė mobiliojo ir elektroninio mokėjimo infrastruktūra. Pagal „Kaspersky Lab“ 2016–2017 m. išpirkos reikalaujančių virusų plėtros ataskaitą, šios rinkos patrauklios nusikaltėliams, nes jie gali sulaukti išpirkos vos po kelių klavišų paspaudimų.

     
 
2017 06 26
Proto mūšiai: didžiausi pasaulio protai papasakojo, kas mūsų laukia ateityje

„Kaspersky Lab“ surinko žymius pasaulio mokslininkus, futurologus ir aukštųjų technologijų srities ekspertus aptarti, kaip technikos progresas paveikė mūsų gyvenimą ir kaip gali paveikti ateityje. Pagrindiniu diskusijos objektu tapo žmogus, jo santykis su technologijomis, sparčiai besikeičiančių realijų suvokimas, jo protas ir dirbtinio intelekto perspektyvos.

     
 
2017 06 20
„Kaspersky Lab“ perspėja: neverta rizikuoti duomenimis

Naudotojai rizikuoja savo slaptais duomenimis, kai su kitais žmonėmis dalijasi informacija ir įrenginiais. „Kaspersky Lab“ „Mano brangieji duomenys: nepažįstamų keliamas pavojus“ ataskaita atskleidė dalijimosi duomenimis įpročius ir nustatė, kad žmonės, kurie dalijasi savo duomenimis ir įrenginiais, praranda duomenis ir dėl to patiria problemų.

     
 
2017 06 01
Dauguma žmonių dalijasi asmenine informacija internete, jaunimas rizikuoja labiausiai

Dalijimasis informacija ar nuotraukomis socialiniuose tinkluose, pavyzdžiui, „Facebook“ ir „Instagram“, daugeliui tapo neatsiejama gyvenimo dalimi. „Kaspersky Lab“ tyrimas atskleidė, kiek daug asmeninių duomenų paviešinama. Dauguma (93 proc.) žmonių savo informacija dalijasi skaitmeniniu būdu, 70 proc. jų – vaikų nuotraukomis ir vaizdo įrašais, 45 proc. – kitų žmonių asmeniniais ir jautriais vaizdo įrašais bei nuotraukomis. Šie įpročiai labiau būdingi jaunajai kartai.

     
 
2017 05 24
2017 m. pirmąjį ketvirtį išpirkos reikalaujančių virusų skaičius išaugo trigubai

Pasaulinis košmaras dėl išpirkos reikalaujančių virusų nesiliauja. Remiantis „Kaspersky Lab“ 2017 m. pirmojo ketvirčio ataskaitos duomenimis, per kelis pirmuosius šių metų mėnesius šių virusų skaičius išaugo trigubai (3,5 karto). Aptiktų mobiliųjų išpirkos reikalaujančių virusų skaičius pasiekė 218 625 per ketvirtį, palyginti su 61 832 ankstesnį ketvirtį. Išpirkos reikalaujančių virusų, nukreiptų į įrenginius, sistemas ir tinklus, skaičius taip pat toliau auga, pasipildęs 11 naujų šifruotojų virusų ir 55 679 naujų modifikacijų.

     
 
2017 05 16
Žmonės nevertina savo duomenų, kol jų nepraranda

Mūsų skaitmeniniame amžiuje senas posakis „Nevertiname to, ką turime, kol neprarandame“ yra labai aktualus. Kaip rodo „Kaspersky Lab“ tyrimas, nors žmonės teigia suprantantys savo duomenų vertę, iš tikrųjų jie jų neįvertina, kol nepraranda. Vien pagalvojus, kad gali netekti savo duomenų, žmogų išpila šaltas prakaitas, nors iki tol manė, kad tai nieko baisaus. Šios „Kaspersky Lab“ tyrimo „Mano brangieji duomenys“ išvados atskleidė, kaip skausminga prarasti duomenis, net jei kai kurie nebuvo laikomi svarbūs arba ypač vertingi.

     
 
2017 05 12
Kas ketvirtam bankui sunku patikrinti internetinės bankininkystės klientų tapatybę

Remiantis naujausios Finansų institucijų saugumo rizikos apklausos rezultatais, 24 proc. viso pasaulio bankų, teikdami skaitmeninės ir internetinės bankininkystės paslaugas, patiria sunkumų identifikuojant savo klientus. Kadangi daugiau nei pusė bankų (59 proc.) numato augančius finansinius nuostolius dėl sukčiavimo per artimiausius trejus metus, naudotojo tapatybės patvirtinimas turėtų tapti svarbiausiu finansų įstaigų kibernetinio saugumo strategijų etapu, įspėja „Kaspersky Lab“.

     
 
2017 05 03
„No More Ransom“ iniciatyva papildyta 15 naujų iššifravimo įrankių pagal dalyvių skaičių

Tinklalapis www.nomoreransom.org dabar prieinamas 14 kalbų ir turi 40 nemokamų iššifravimo įrankių. Nuo mūsų pastarojo pranešimo gruodį daugiau nei 10 tūkst. viso pasaulio naudotojų, naudodamiesi tinklalapyje pateikiamais nemokamais įrankiais, galėjo iššifruoti savo pažeistus įrenginius.

     
 
2017 04 28
Tyrimas: naudotojai paaukos nuotraukų iš savo telefonų tik už 10,37 euro

Nors naudotojai iš visų išmaniajame telefone saugomų duomenų labiausiai vertina savo prisiminimus, „Kaspersky Lab“ tyrimo rezultatai parodė, kad jie noriai juos parduoda. 49 proc. respondentų vertingiausios yra jų pačių nuotraukos, po to vaikų ir sutuoktinių. Mintis apie šių brangių prisiminimų praradimą slegia labiau nei galimybė patekti į eismo įvykį, išsiskirti su mylimu žmogumi arba susipykti su šeima. Tačiau susidūrę su prašymu šiuos duomenis pašalinti už pinigus, naudotojai buvo pasirengę jį įvykdyti vos už 10,37 euro.

     
 
2017 04 25
Priartėti prie žvaigždžių: „Kaspersky Lab“ taps mokslo festivalio „Starmus“ partnere ir dalyve

„Kaspersky Lab“ taps populiariojo tarptautinio mokslo festivalio „Starmus“, vyksiančio Trondheime, Norvegijoje, birželio 18–23 d., rėmėja ir partnere.

     
 
2017 04 21
Naudotojų duomenys atsiduria pavojuje dėl netinkamos skaitmeninės higienos

Išmaniuosiuose telefonuose, planšetiniuose kompiuteriuose ir kompiuteriuose nuolat didėja saugomos informacijos apimtis, tai kelia riziką dėl prastos naudotojų skaitmeninės higienos. Naujas „Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas rodo, kad dėl atsainaus naudotojų požiūrio į programų priežiūrą slapti duomenys, saugomi įrenginiuose, tampa ypač pažeidžiami saugumo grėsmių.

     
 
2017 04 18
Tas stebuklingas naujas pasaulis: „Antarctic Biennale“ ir „Kaspersky Lab“ atnešė meną į Antarktidą

Baigėsi didelio masto projektas „Antarctic Biennale“ – meno ekspedicija į Antarktidos žemyną, kurį rėmė ir partnere tapo „Kaspersky Lab“. Per 11 plaukimo ledlaužiu „Akademikas Sergejus Vavilovas“ dienų dailininkų, muzikantų, tyrinėtojų, technikos vizionierių ir filosofų komanda įveikė per 1 tūkst. km tarp ledkalnių ir Dreiko sąsiaurio ledinių vandenų. Kiekvieną kelionės dieną ekspedicijos dalyviai kūrė meno instaliacijas, perteikiančias piečiausio Žemės žemyno grožį ir trapumą.

     
 
2017 04 12
Išpirkų reikalaujantys kibernetiniai nusikaltėliai nuo paprastų naudotojų persimetė į bankus ir verslą

Išpirkos reikalaujančių programų aukomis vis dažniau tampa ne privatūs naudotojai, o bendrovės ir finansų organizacijos. Šiuo metu „Kaspersky Lab“ specialistams žinoma mažiausiai aštuonios kibernetinės grupuotės, kuriančios „Trojos“ išpirkos reikalaujančius virusus tiksliniams išpuoliams prieš verslą rengti. Kartais reikalaujamos išpirkos dydis siekia pusę milijono JAV dolerių.

     
 
2017 04 06
Pagauk, jei gali: ekspertai ieško 81 mln. dolerių iš centrinio Bangladešo banko pavogusių sukčių

„Security Analyst Summit“ konferencijoje „Kaspersky Lab“ papasakojo apie kibernetinės grupuotės „Lazarus“ veiklos tyrimo rezultatus. Tai žinoma programišių gauja, tariamai atsakinga už 81 mln. JAV dolerių vagystę iš Bangladešo banko 2016 m. – incidentas tapo viena didžiausių kibernetinių vagysčių per visą istoriją. Per ilgiau nei metus trukusį tyrimą ekspertams pavyko detaliai išnagrinėti grupuotės metodus ir instrumentus bei sustabdyti mažiausiai dvi naujas didelių sumų vagystes iš finansinių institucijų.

     
 
2017 04 04
APT išpuolių eros pradžios medžioklė: 20 metų senumo išpuolis vis dar aktualus

„Kaspersky Lab“ ir „Kings College London“ tyrėjai, ieškodami ryšio tarp šiuolaikinės grėsmės vykdytojo ir prieš Pentagoną, NASA nukreiptų „Moonlight Maze“ išpuolių, įvykdytų 10-ojo dešimtmečio pabaigoje, aptiko pavyzdžių, prisijungimo duomenų ir artefaktų, priklausančių seniems APT (angl. Advanced Persistant Threat) išpuoliams. Šie radiniai rodo, kad 1998 m. „Moonlight Maze“ išpuoliui naudotas virusas, kuris iš aukų tinklų rinko ir siuntė sukčiams informaciją, yra susijęs su virusu, kurį naudojo „Turla“ 2011 m. ir galbūt 2017 m. Jei ryšys tarp „Turla“ ir „Moonlight Maze“ bus įrodytas, bus galima evoliucionavusios grėsmės vykdytojus palyginti su „Equation“ grupuote dėl abiejų ilgaamžiškumo, nes kai kurie šios grupuotės komandų ir kontrolės serveriai buvo užfiksuoti 1996 m.

     
 
2017 03 29
Finansų įmonės per kibernetinio saugumo incidentus patyrė milijono JAV dolerių nuostolius

Su kibernetiniais išpuoliais prieš finansų sektoriaus įmones susijusios išlaidos auga, nes organizacijos susiduria su vis sudėtingesnėmis grėsmėmis. Naujas „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ atliktas tyrimas* atskleidžia išpuolių mastą ir poveikį, kai finansų įmonės patiria beveik milijono JAV dolerių (926 000) nuostolius vidutiniškai po kiekvieno kibernetinio saugumo incidento.

     
 
2017 03 23
Nepakankama įrenginių ir programų priežiūra sukelia skaitmeninę netvarką

Skaitmeninė netvarka auga dėl padidėjusio programų naudojimo ir didėjančios įrenginių talpos bei didina įrenginių pažeidžiamą. Nauja „Kaspersky Lab“ ataskaita atskleidžia skaitmeninės netvarkos problemos mastą tarp viso pasaulio interneto naudotojų.

     
 
2017 03 23
Naujas virusas padeda kibernetiniams nusikaltėliams vogti kenkėjišką programinę įrangą

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „Trojos“ virusą, kuris taiko žinomą šifruotoją „Petya“ tiksliniams išpuoliams prieš verslą. Virusas buvo pavadintas „PetrWrap“, o jo pagrindinė ypatybė, kad naudoja originalųjį virusą be kūrėjų leidimo.

     
 
2017 03 15
Bankai IT saugumui išleidžia tris kartus daugiau nei su finansais nesusijusios organizacijos

Finansų įstaigos nuolat jaučia spaudimą didinti saugumą, pavyzdžiui, padidėjusi mobiliosios bankininkystės plėtra kelia riziką bankų IT infrastruktūros apsaugai nuo kibernetinių užpuolimų. Vis dažniau klientai pabrėžia saugumo incidentus, ketvirtadalis (24 proc.) finansų įstaigų teigia, kad kai kurios iš grėsmių jie susidūrė 2016 m. buvo nustatytos ir praneštos jiems klientu.

     
 
2017 03 03
„Kaspersky Lab“ išlieka tarp trijų geriausių saugumo sprendimus siūlančių bendrovių

„Kaspersky Lab“ toliau lenkia konkurentus trijų geriausių interneto saugumą užtikrinančius sprendimus siūlančių įmonių sąraše TOP3, užimdama aukščiausią vietą ketvirtus metus iš eilės nepriklausomuose visus metus vykstančiuose testavimuose. Šis pastovumas ir sprendimų kokybė įrodo, kad „Kaspersky Lab“ neabejotinai siūlo geriausią prieinamą kibernetinę apsauga. Dar svarbiau yra tai, kad „Kaspersky Lab“ produktai kasmet pakyla vis aukščiau, užtikrindami įmonės lyderės poziciją rinkoje.

     
 
2017 03 02
„Kaspersky Lab“ aptiko naujas pagarsėjusio botneto galimybes

Botnetas „Mirai“, tapęs stambiausių iš „išmaniųjų“ įrenginių botnetų istorijoje ir suteikęs sukčiams galimybę 2016 m. pabaigoje įvykdyti masinių DDoS išpuolių seriją, gali tapti dar galingesniu ir didesniu. „Kaspersky Lab“ aptiko programą, kuri leidžia perkelti botą „Mirai“ iš užkrėsto „Windows“ mazgo į bet kurį pažeidžiamą išmanųjį „Linux“ įrenginį. Taip botnetas gali pasipildyti ne tik tiesiogiai įsilaužiant į daiktų interneto įrenginius, bet ir juos užkrečiant per tradicinius asmeninius kompiuterius (tuo atveju, jei išmanusis įrenginys prijungtas prie kompiuterio).

     
 
2017 02 24
2016 m. finansinės grėsmės: kas antras išpuolis nutaikytas pavogti jūsų pinigus

Pasak finansų grėsmės kraštovaizdžio analizės „Kaspersky Lab“ ekspertų, beveik pusė visų duomenų vagystės išpuolių (šlamštalaiškiai ar padirbtos svetainės, kurios atrodo kaip teisėtos), 2016 m. užregistruotų bendrovės euristinių aptikimo technologijų, buvo nutaikytos vogti pinigus. Palyginti su 2015 m., finansinių duomenų vagystės išpuolių skaičius išaugo 13,14 proc. ir 2016 m. sieks 47,48 proc. visų duomenų vagystės išpuolių, užblokuotų euristinėmis aptikimo technologijomis.

     
 
2017 02 22
Prijungti automobiliai: kas kontroliuoja jūsų automobilį jums nežinant?

„Kaspersky Lab“ ekspertai išnagrinėjo kelių žinomų automobilių gamintojų programų, naudojamų nuotoliniam automobilių valdymui, saugumą. Bendrovės ekspertai nustatė, kad visos programos turi tam tikrų saugumo spragų, kurios potencialiai gali leisti nusikaltėliams padaryti didelę žalą prijungtų automobilių savininkams.

     
 
2017 02 20
„Kaspersky Lab“ skelbia, kad prekyboje pasirodė „Kaspersky“ operacinė sistema

„KasperskyOS“ yra specializuota operacinė sistema, skirta įterptinėms sistemoms su griežtais kibernetinio saugumo reikalavimais. „KasperskyOS“ žymiai sumažina nenumatyto funkcionalumo galimybes ir kartu kibernetinių išpuolių grėsmę. Geriausi „Kaspersky Lab“ talentai šį sprendimą kūrė 15 metų, ir dabar „KasperskyOS“ gali įsigyti viso pasaulio kompiuterinės ir originalios įrangos gamintojai, sistemų integratoriai ir programinės įrangos kūrėjai. Pagrindinės į operacinę sistemą įdiegtos funkcijos pritaikytos telekomunikacijų ir automobilių pramonei, taip pat ypatingos svarbos infrastruktūros objektams.

     
 
2017 02 14
Nepaaiškinami meilės faktai: „Mac“ savininkai labiau linkę pažintims naudoti socialinius tinklus

Artėjant Valentino dienai, „Kaspersky Lab“ nustatė romantiško elgesio ypatumus socialiniuose tinkluose. Pasirodo, naudotojai, kurie daugiausia naršo internete su „Mac“ įrenginiais, išsiskiri didesniu polinkiu į meilės reikalus socialiniuose tinkluose.

     
 
2017 02 10
„Nematomi“ išpuoliai: kibernetiniai nusikaltėliai, taikydami paslėptas kenkėjiškas programas, užpuolė 40 šalių bendroves

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko daugybę „nematomų“ tikslinių išpuolių, kuriems buvo naudojama tik teisėta programinė įranga: plačiai prieinamas įsiskverbimo testavimas ir administravimo įrankiai, taip pat „PowerShell“ sistemos „Windows“ užduotims automatizuoti. Jokių kenkėjiškų programų failų neįmanoma aptikti kietajame diske, nes jos slepiasi atmintyje. Toks sudėtingas būdas padeda išvengti aptikimo autorizuotomis technologijomis ir beveik nepalieka tyrėjams jokių artefaktų ar kenkėjiškų programų pavyzdžių. Užpuolikai gana ilgai lieka sistemoje ir renka informaciją, kol jų veiklos pėdsakai pašalinami iš sistemos perkraunant kompiuterį.

     
 
2017 02 09
„Kaspersky Lab“ pradeda šachmatų partiją: bendrovė tapo FIDE ir „World Chess“ partnere

„Kaspersky Lab“ tapo oficialia Tarptautinės šachmatų federacijos FIDE ir čempionų turnyrų ciklo organizatoriaus „World Chess“ rėmėja, taip pat jų partnere informacinio saugumo srityje. Bus bendradarbiaujama dvejus metus – per „Grand Prix FIDE“ turnyrus 2017 m. ir remiant pretendentus gauti pasaulio šachmatų čempiono vardą 2018 m.

     
 
2017 02 02
Finansinių kibernetinių nusikaltimų aukos kovoja, kad atgautų prarastus pinigus

Kiekvienais metais tūkstančiai interneto naudotojų tampa elektroninių nusikaltimų aukomis. „Kaspersky Lab“ tyrimas rodo, kad daugiau nei pusė (52 proc.) praradusiųjų pinigus dėl kibernetinių nusikaltėlių veiksmų atgavo tik dalį pavogtų lėšų arba visai nieko neatgavo.

     
 
2017 02 01
„Kaspersky Lab“ remia pirmąją Antarktidos bienalę – meno ekspediciją žmonijos ir kultūros ateičiai tyrinėti

Eugenijus Kaspersky, „Kaspersky Lab“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas prisijungs prie pirmą kartą vyksiančios Antarktidos bienalės – kūrybinės kelionės, subursiančios viso pasaulio menininkus, mokslininkus ir technologijų kūrėjus tyrinėti ir kurti universalią Antarktidos kultūrinę ateitį. „Kaspersky Lab“ aktyviai remia 12 dienų ekspediciją iš Argentinos į Antarktidą ir atgal. Kiekvienas ekspedicijos narys bus meno kūrimo proceso liudytojas ir dalyvis.

     
 
2017 01 25
Nuo interneto priklausomi vaikai nuo tėvų turi paslapčių ir patiria socialinį atotrūkį

„iconKids“ specialiai „Kaspersky Lab“ atlikti jaunimo tyrimai atskleidė neigiamą vaikų priklausomybės nuo interneto poveikį. Remiantis jo rezultatais, 55 proc. pasaulio vaikų priklausomi nuo interneto. Yra du kartus didesnė tikimybė, kad jie gali nuo tėvų slėpti galimai rizikingą veiklą internete ir naudotis jų amžiaus neatitinkančiu turiniu.

     
 
2017 01 23
„Kaspersky Lab“ pagerina įmonių reagavimo į incidentus procesą

„Kaspersky Lab“ paskelbė apie pasauliniu mastu pasiekiamą naudoti „Kaspersky Threat Lookup“ („Kaspersky“ grėsmių paieška) – saugumo žinių paslaugą, skirtą didinti įmonių reagavimo į incidentus ir kibernetinio saugumo ekspertizės galimybes. „Kaspersky Threat Lookup“ suteikia prieigą prie kelių pasaulinio saugumo žinių duomenų petabaitų, kurie atnaujinami beveik realiuoju laiku. Ši nuolat prie interneto prijungta paslauga padeda įmonėms tinkamai analizuoti skaitmeninius įrodymus atsižvelgiant į saugumo incidentus ir gauti įžvalgų, reikalingų paspartinti jų aptikimą ir pašalinimą.

     
 
2017 01 19
Švenčių laimikis: 2016 m. ketvirtąjį ketvirtį finansinių kenkėjiškų programų aukų skaičius padidėjo 22,49 proc.

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį naudotojų, kurie susidūrė su pinigus ar vertingą finansinę informaciją vagiančiomis kenkėjiškomis programomis, skaičius pasiekė 319 tūkst., tai 22,49 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. Išpuolių skaičiaus padidėjimas buvo pastebėtas Juodąjį penktadienį, Kibernetinį pirmadienį ir Kalėdų laikotarpiu.

     
 
2017 01 17
Prastas slaptažodis – kaip paliktos atviros durys, sako „Kaspersky Lab“

Viso pasaulio interneto naudotojai dar turi išmokti naudotis slaptažodžiais. „Kaspersky Lab“ tyrimas parodė, kad žmonės rizikuoja savo saugumu internete, pasirinkdami prastus slaptažodžius. Tai gali turėti liūdnų padarinių.

     
 
2017 01 10
Keturios įmonės iš dešimties nežino, kaip apsisaugoti nuo „DDoS“

„Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas* nustatė, kad verslo įmonės nėra pasirengusios apsisaugoti nuo „DDoS“ išpuolių. Keturios iš dešimties (39 proc.) įmonių nežino, kokia efektyviausia apsaugos strategija kovojant su šio tipo išpuoliais. Dėl žinių ir apsaugos trūkumo verslas rizikuoja pakliūti į spąstus.

     
 
2016 12 27
„Kaspersky Lab“ apie tai, ko laukti kitais metais

Kaip ir kasmet, „Kaspersky Lab“ gruodžio pabaigoje dalijasi ateinančių 12 mėnesių prognozėmis. Ekspertų nuomone, 2017 m. svarbiausi bus duomenų ir naudotojų asmeninio gyvenimo konfidencialumo išsaugojimo klausimai, atitinkamo saugumo lygio užtikrinimas kriptovaliutų klestėjimo metais, taip pat tikslinių išpuolių, kurie tampa vis sudėtingesni ir nenusakomi, atpažinimas.

     
 
2016 12 21
„Kaspersky Lab“ 2016 m. grėsmių apžvalga: serveriai parduoti, globalūs kompiuterių zombių tinklai ir dėmesys mobiliesiems įrenginiams

2016 m. didžiausios pasaulio kibernetinės grėsmės buvo susijusios su pinigais, informacija ir noru žlugdyti. Juodojoje rinkoje vykstanti prekyba dešimčia tūkstančių užkrėstų serverių, užgrobtos bankomatų sistemos, išpirkos reikalaujančios ir mobiliosios bankininkystės kenkėjiškos programos, tiksliniai kibernetinio šnipinėjimo išpuoliai ir svarbių duomenų nulaužimas bei dempingas – šios tendencijos, jų įtaka ir patvirtinamieji duomenys įtraukti į šiandien skelbiamas metines „Kaspersky Lab“ biuletenio apžvalgą ir statistikos ataskaitas.

     
 
2016 12 19
„No More Ransom“ turi naujų partnerių ir iššifravimo įrankių

Pasaulinė kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį, ir dabar prie projekto „No More Ransom“ („Jokių išpirkų“) prisijungė jau daugiau nei 30 naujų partnerių iš viešojo ir privataus sektorių. Nauji partneriai atsineša daugiau iššifravimo įrankių ir virusų aukoms siūlo naujų galimybių.

     
 
2016 12 15
„Zcash“ karštinė: interneto naudotojai net nežino, kad nusikaltėliai išnaudoja jų kompiuterius

Spalio pabaigoje pradėta naudoti naujoji kriptovaliuta „Zcash“. Kūrėjų ji pristatoma kaip saugesnė „Bitcoin“ alternatyva. Iškart „Zcash“ monetų kaina žaibiškai šoktelėjo, o po to padidėjo „Zcash“ diegimo asmeniniuose kompiuteriuose paraiškų skaičius. Daugelyje atvejų programėlės buvo užmaskuotos kaip kažkas kito, ir naudotojai nežinojo, kad jos veda į jų kompiuterius, kuriuos nusikaltėliai išnaudoja „Zcash“ kurti.

     
 
2016 12 12
Išpuoliai prieš verslą vykdomi kas 40 sekundžių: „Kaspersky Lab“ 2016 m. virusų istorija

2016 m. išpirkos reikalaujančių virusų išpuolių prieš verslą padaugėjo tris kartus – nuo išpuolių kas 2 minutes sausį iki kas 40 sekundžių spalį. Išpuolių prieš privačius naudotojus skaičius padidėjo nuo vieno išpuolio kas 20 sekundžių iki kas 10 sekundžių. Šiemet atsirado daugiau nei 62 naujos išpirkos reikalaujančių virusų šeimos, taigi grėsmė augo taip agresyviai, kad „Kaspersky Lab“ išpirkos reikalaujančius virusus įvardijo kaip pagrindinę 2016 m. temą.

     
 
2016 12 08
2016 m. skaičius: 1 milijardas virusų „Kaspersky Lab“ debesų duomenų bazėje

„Kaspersky Lab“ debesų kenkėjiškų programų duomenų bazėje dabar yra 1 milijardas kenkėjiškų objektų, įskaitant virusus, „Trojos“ virusus, išpirkos reikalaujančius virusus, reklamos programas ir jų sudėtines dalis. Penktadalį aptiko ir identifikavo kaip kenksmingą „Astraea“, „Kaspersky Lab“ infrastruktūros viduje įdiegta automatinė kenkėjiškų programų analizės sistema.

     
 
2016 12 07
Mūsų įrenginiai gaudo virusus, bet mes nežinome, kodėl

Kenkėjiškos programos tapo dažniausia interneto grėsme, su kuria susiduria naudotojai, atskleidžia „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ tyrimas. Beveik pusė naudotojų (42 proc.) susidūrė arba tapo kenkėjiškų programų internete taikiniu, penktadalis jų (22 proc.) tapo šių programų aukomis. Beveik trečdalis (29 proc.) nuo kenkėjiškų programų nukentėjusių interneto naudotojų neįsivaizduoja, kaip šios atsidūrė jų prietaisuose. Šie rezultatai rodo, kad dėl šiandienos kenkėjiškų išpuolių pobūdžio vienintelis būdas būti saugiems – taikomi patikimi saugumo sprendimai.

     
 
2016 12 01
Nemokamas „iPhone“ – tik šlamštalaiškiuose

„Kaspersky Lab“ užfiksavo maksimalų per pastaruosius dvejus metus kenkėjiškų priedų turinčių šlamštalaiškių skaičių. 2016 m. trečiąjį ketvirtį bendrovės apsaugos sprendimai sustabdė per 73 mln. išpuolių taikant kenkėjiškus priedus laiškuose, ir tai ne tik 37 proc. daugiau nei prieš tai buvusį ketvirtį, bet ir didžiausias skaičius nuo 2014 m. Kaip išsiaiškino ekspertai, daugiausia atvejų panašūs priedai turėjo „Trojos“ programų, kurios įkraudavo šifruotojus į užkrėstą sistemą.

     
 
2016 11 30
1 iš 4 „Wi-Fi“ taškų tiesiog prašosi būti nulaužtas

Išanalizavus informaciją apie daugiau nei 31 milijoną „Wi-Fi“ taškų visame pasaulyje, „Kaspersky Lab“ nustatė, kad kas ketvirtas (28 proc.) yra nesaugus ir kelia pavojų naudotojų duomenims. Tai reiškia, kad visa šiuo tinklu perduodama informacija, įskaitant asmeninius pranešimus, slaptažodžius, dokumentus ir dar daugiau, gali būti lengvai perimta ir panaudota užpuolikų.

     
 
2016 11 25
Vartotojai nepalieka socialinių tinklų, baimindamiesi prarasti draugus ir prisiminimus

Aštuoni iš devynių interneto naudotojų norėtų uždaryti savo paskyras socialiniuose tinkluose, tačiau nuo šio žingsnio juos sulaiko baimė prarasti ryšį su draugais ir vertingus prisiminimus. Tokie duomenys gauti „Kaspersky Lab“ atlikus kelių pasaulio valstybių naudotojų apklausą* internete.

     
 
2016 11 10
Mokėti ar nemokėti? „Kaspersky Lab“ prašo interneto naudotojų prisidėti prie kovos su išpirkos reikalaujančiais virusais

„Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas rodo, kad diskusijos, ar išpirkos reikalaujančių virusų aukos turėtų susimokėti, yra bergždžios, nes dauguma, net sumokėję kibernetiniams nusikaltėliams, neatgauna savo failų. Tyrimo metu nustatyta, kad daugiau nei trečdalis aukų (36 proc.) renkasi mokėti išpirką, kad atgautų savo failus po virusų išpuolio, tačiau vienas iš penkių vis dar neatgauna savo failų. Taigi, „Kaspersky Lab“ ragina naudotojus nepasiduoti išpirkos reikalaujančius virusus platinančių nusikaltėlių reikalavimams ir apie nusikaltimus pranešti atsakingoms institucijoms.

     
 
2016 11 09
Mobilusis bankinis virusas užpuolė 318 tūkst. „Android“ naudotojų

„Kaspersky Lab“ ekspertai neseniai nustatė, kad mobiliosios bankininkystės „Trojos“ viruso modifikacija „Svpeng“ slepiasi „Google“ reklamuojame tinklalapyje „AdSense“. Nuo liepos vidurio „Svpeng“ buvo aptiktas 318 tūkst. „Android“ naudotojų įrenginiuose, užkrėtimo norma šoktelėjo iki 37 tūkst. aukų per dieną. Užpuolikai, ketinantys vogti banko kortelės informaciją ir asmens duomenis, tokius kaip kontaktai ir skambučių istorija, išnaudojo „Google Chrome“ klaidą „Android“ įrenginiuose. Dabar, kai „Google“ Ištaisė klaidą, „Kaspersky Lab“ ekspertai gali atskleisti visą informaciją apie išpuolį.

     
 
2016 11 07
Non-Stop: išpirkos reikalaujančių virusų aukų skaičius 2016 m. trečiąjį ketvirtį išaugo 2,6 karto

Remiantis „Kaspersky Lab“ IT grėsmių evoliucijos ataskaitos duomenimis, interneto naudotojų, kurie susidūrė su išpirkos reikalaujančiais virusais, skaičius 2016 m. trečiąjį ketvirtį išaugo daugiau nei dvigubai – iki 821 865. Užpultų žmonių skaičius auga jau tris ketvirčius iš eilės.

     
Apie mus

2004-aisiais metai įkurta UAB „Atviros informacinės sistemos“ (AIS) yra oficialus ir vienintelis „Kaspersky Lab.“ platintojas Lietuvoje. Be „Kaspersky Lab.“, AIS taip pat yra oficialus "GateProtect", "Novastor", "Entensys" ir „ABBYY“ atstovai Lietuvoje. Bendrovė platina produkciją per partnerius, nemokamai teikia konsultacijas vartotojams telefonu ir el. paštu.

UAB "Atviros informacinės sistemos" misija - platinti unikalius kompiuterinės programinės įrangos produktus, maksimaliai pritaikant juos pagal kliento reikalavimus. 

Prisijungimas

Vartotojas  

Slaptažodis  


 
Registruotis
 
Slaptažodžio priminimas

 
  

Adresas: Geležinio Vilko g. 18A, Vilnius
Tel: (370) 5 2005005
Fax: (370) 5 2754383
Email: info@distributor.lt

© 2013 DISTRIBUTOR.lt sprendimas: Terra IT