Naujienos
 
2017 03 29
Finansų įmonės per kibernetinio saugumo incidentus patyrė milijono JAV dolerių nuostolius

Su kibernetiniais išpuoliais prieš finansų sektoriaus įmones susijusios išlaidos auga, nes organizacijos susiduria su vis sudėtingesnėmis grėsmėmis. Naujas „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ atliktas tyrimas* atskleidžia išpuolių mastą ir poveikį, kai finansų įmonės patiria beveik milijono JAV dolerių (926 000) nuostolius vidutiniškai po kiekvieno kibernetinio saugumo incidento.

     
 
2017 03 23
Nepakankama įrenginių ir programų priežiūra sukelia skaitmeninę netvarką

Skaitmeninė netvarka auga dėl padidėjusio programų naudojimo ir didėjančios įrenginių talpos bei didina įrenginių pažeidžiamą. Nauja „Kaspersky Lab“ ataskaita atskleidžia skaitmeninės netvarkos problemos mastą tarp viso pasaulio interneto naudotojų.

     
 
2017 03 23
Naujas virusas padeda kibernetiniams nusikaltėliams vogti kenkėjišką programinę įrangą

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko „Trojos“ virusą, kuris taiko žinomą šifruotoją „Petya“ tiksliniams išpuoliams prieš verslą. Virusas buvo pavadintas „PetrWrap“, o jo pagrindinė ypatybė, kad naudoja originalųjį virusą be kūrėjų leidimo.

     
 
2017 03 15
Bankai IT saugumui išleidžia tris kartus daugiau nei su finansais nesusijusios organizacijos

Finansų įstaigos nuolat jaučia spaudimą didinti saugumą, pavyzdžiui, padidėjusi mobiliosios bankininkystės plėtra kelia riziką bankų IT infrastruktūros apsaugai nuo kibernetinių užpuolimų. Vis dažniau klientai pabrėžia saugumo incidentus, ketvirtadalis (24 proc.) finansų įstaigų teigia, kad kai kurios iš grėsmių jie susidūrė 2016 m. buvo nustatytos ir praneštos jiems klientu.

     
 
2017 03 03
„Kaspersky Lab“ išlieka tarp trijų geriausių saugumo sprendimus siūlančių bendrovių

„Kaspersky Lab“ toliau lenkia konkurentus trijų geriausių interneto saugumą užtikrinančius sprendimus siūlančių įmonių sąraše TOP3, užimdama aukščiausią vietą ketvirtus metus iš eilės nepriklausomuose visus metus vykstančiuose testavimuose. Šis pastovumas ir sprendimų kokybė įrodo, kad „Kaspersky Lab“ neabejotinai siūlo geriausią prieinamą kibernetinę apsauga. Dar svarbiau yra tai, kad „Kaspersky Lab“ produktai kasmet pakyla vis aukščiau, užtikrindami įmonės lyderės poziciją rinkoje.

     
 
2017 03 02
„Kaspersky Lab“ aptiko naujas pagarsėjusio botneto galimybes

Botnetas „Mirai“, tapęs stambiausių iš „išmaniųjų“ įrenginių botnetų istorijoje ir suteikęs sukčiams galimybę 2016 m. pabaigoje įvykdyti masinių DDoS išpuolių seriją, gali tapti dar galingesniu ir didesniu. „Kaspersky Lab“ aptiko programą, kuri leidžia perkelti botą „Mirai“ iš užkrėsto „Windows“ mazgo į bet kurį pažeidžiamą išmanųjį „Linux“ įrenginį. Taip botnetas gali pasipildyti ne tik tiesiogiai įsilaužiant į daiktų interneto įrenginius, bet ir juos užkrečiant per tradicinius asmeninius kompiuterius (tuo atveju, jei išmanusis įrenginys prijungtas prie kompiuterio).

     
 
2017 02 24
2016 m. finansinės grėsmės: kas antras išpuolis nutaikytas pavogti jūsų pinigus

Pasak finansų grėsmės kraštovaizdžio analizės „Kaspersky Lab“ ekspertų, beveik pusė visų duomenų vagystės išpuolių (šlamštalaiškiai ar padirbtos svetainės, kurios atrodo kaip teisėtos), 2016 m. užregistruotų bendrovės euristinių aptikimo technologijų, buvo nutaikytos vogti pinigus. Palyginti su 2015 m., finansinių duomenų vagystės išpuolių skaičius išaugo 13,14 proc. ir 2016 m. sieks 47,48 proc. visų duomenų vagystės išpuolių, užblokuotų euristinėmis aptikimo technologijomis.

     
 
2017 02 22
Prijungti automobiliai: kas kontroliuoja jūsų automobilį jums nežinant?

„Kaspersky Lab“ ekspertai išnagrinėjo kelių žinomų automobilių gamintojų programų, naudojamų nuotoliniam automobilių valdymui, saugumą. Bendrovės ekspertai nustatė, kad visos programos turi tam tikrų saugumo spragų, kurios potencialiai gali leisti nusikaltėliams padaryti didelę žalą prijungtų automobilių savininkams.

     
 
2017 02 20
„Kaspersky Lab“ skelbia, kad prekyboje pasirodė „Kaspersky“ operacinė sistema

„KasperskyOS“ yra specializuota operacinė sistema, skirta įterptinėms sistemoms su griežtais kibernetinio saugumo reikalavimais. „KasperskyOS“ žymiai sumažina nenumatyto funkcionalumo galimybes ir kartu kibernetinių išpuolių grėsmę. Geriausi „Kaspersky Lab“ talentai šį sprendimą kūrė 15 metų, ir dabar „KasperskyOS“ gali įsigyti viso pasaulio kompiuterinės ir originalios įrangos gamintojai, sistemų integratoriai ir programinės įrangos kūrėjai. Pagrindinės į operacinę sistemą įdiegtos funkcijos pritaikytos telekomunikacijų ir automobilių pramonei, taip pat ypatingos svarbos infrastruktūros objektams.

     
 
2017 02 14
Nepaaiškinami meilės faktai: „Mac“ savininkai labiau linkę pažintims naudoti socialinius tinklus

Artėjant Valentino dienai, „Kaspersky Lab“ nustatė romantiško elgesio ypatumus socialiniuose tinkluose. Pasirodo, naudotojai, kurie daugiausia naršo internete su „Mac“ įrenginiais, išsiskiri didesniu polinkiu į meilės reikalus socialiniuose tinkluose.

     
 
2017 02 10
„Nematomi“ išpuoliai: kibernetiniai nusikaltėliai, taikydami paslėptas kenkėjiškas programas, užpuolė 40 šalių bendroves

„Kaspersky Lab“ ekspertai aptiko daugybę „nematomų“ tikslinių išpuolių, kuriems buvo naudojama tik teisėta programinė įranga: plačiai prieinamas įsiskverbimo testavimas ir administravimo įrankiai, taip pat „PowerShell“ sistemos „Windows“ užduotims automatizuoti. Jokių kenkėjiškų programų failų neįmanoma aptikti kietajame diske, nes jos slepiasi atmintyje. Toks sudėtingas būdas padeda išvengti aptikimo autorizuotomis technologijomis ir beveik nepalieka tyrėjams jokių artefaktų ar kenkėjiškų programų pavyzdžių. Užpuolikai gana ilgai lieka sistemoje ir renka informaciją, kol jų veiklos pėdsakai pašalinami iš sistemos perkraunant kompiuterį.

     
 
2017 02 09
„Kaspersky Lab“ pradeda šachmatų partiją: bendrovė tapo FIDE ir „World Chess“ partnere

„Kaspersky Lab“ tapo oficialia Tarptautinės šachmatų federacijos FIDE ir čempionų turnyrų ciklo organizatoriaus „World Chess“ rėmėja, taip pat jų partnere informacinio saugumo srityje. Bus bendradarbiaujama dvejus metus – per „Grand Prix FIDE“ turnyrus 2017 m. ir remiant pretendentus gauti pasaulio šachmatų čempiono vardą 2018 m.

     
 
2017 02 02
Finansinių kibernetinių nusikaltimų aukos kovoja, kad atgautų prarastus pinigus

Kiekvienais metais tūkstančiai interneto naudotojų tampa elektroninių nusikaltimų aukomis. „Kaspersky Lab“ tyrimas rodo, kad daugiau nei pusė (52 proc.) praradusiųjų pinigus dėl kibernetinių nusikaltėlių veiksmų atgavo tik dalį pavogtų lėšų arba visai nieko neatgavo.

     
 
2017 02 01
„Kaspersky Lab“ remia pirmąją Antarktidos bienalę – meno ekspediciją žmonijos ir kultūros ateičiai tyrinėti

Eugenijus Kaspersky, „Kaspersky Lab“ generalinis direktorius ir valdybos pirmininkas prisijungs prie pirmą kartą vyksiančios Antarktidos bienalės – kūrybinės kelionės, subursiančios viso pasaulio menininkus, mokslininkus ir technologijų kūrėjus tyrinėti ir kurti universalią Antarktidos kultūrinę ateitį. „Kaspersky Lab“ aktyviai remia 12 dienų ekspediciją iš Argentinos į Antarktidą ir atgal. Kiekvienas ekspedicijos narys bus meno kūrimo proceso liudytojas ir dalyvis.

     
 
2017 01 25
Nuo interneto priklausomi vaikai nuo tėvų turi paslapčių ir patiria socialinį atotrūkį

„iconKids“ specialiai „Kaspersky Lab“ atlikti jaunimo tyrimai atskleidė neigiamą vaikų priklausomybės nuo interneto poveikį. Remiantis jo rezultatais, 55 proc. pasaulio vaikų priklausomi nuo interneto. Yra du kartus didesnė tikimybė, kad jie gali nuo tėvų slėpti galimai rizikingą veiklą internete ir naudotis jų amžiaus neatitinkančiu turiniu.

     
 
2017 01 23
„Kaspersky Lab“ pagerina įmonių reagavimo į incidentus procesą

„Kaspersky Lab“ paskelbė apie pasauliniu mastu pasiekiamą naudoti „Kaspersky Threat Lookup“ („Kaspersky“ grėsmių paieška) – saugumo žinių paslaugą, skirtą didinti įmonių reagavimo į incidentus ir kibernetinio saugumo ekspertizės galimybes. „Kaspersky Threat Lookup“ suteikia prieigą prie kelių pasaulinio saugumo žinių duomenų petabaitų, kurie atnaujinami beveik realiuoju laiku. Ši nuolat prie interneto prijungta paslauga padeda įmonėms tinkamai analizuoti skaitmeninius įrodymus atsižvelgiant į saugumo incidentus ir gauti įžvalgų, reikalingų paspartinti jų aptikimą ir pašalinimą.

     
 
2017 01 19
Švenčių laimikis: 2016 m. ketvirtąjį ketvirtį finansinių kenkėjiškų programų aukų skaičius padidėjo 22,49 proc.

2016 m. ketvirtąjį ketvirtį naudotojų, kurie susidūrė su pinigus ar vertingą finansinę informaciją vagiančiomis kenkėjiškomis programomis, skaičius pasiekė 319 tūkst., tai 22,49 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu 2015 m. Išpuolių skaičiaus padidėjimas buvo pastebėtas Juodąjį penktadienį, Kibernetinį pirmadienį ir Kalėdų laikotarpiu.

     
 
2017 01 17
Prastas slaptažodis – kaip paliktos atviros durys, sako „Kaspersky Lab“

Viso pasaulio interneto naudotojai dar turi išmokti naudotis slaptažodžiais. „Kaspersky Lab“ tyrimas parodė, kad žmonės rizikuoja savo saugumu internete, pasirinkdami prastus slaptažodžius. Tai gali turėti liūdnų padarinių.

     
 
2017 01 10
Keturios įmonės iš dešimties nežino, kaip apsisaugoti nuo „DDoS“

„Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas* nustatė, kad verslo įmonės nėra pasirengusios apsisaugoti nuo „DDoS“ išpuolių. Keturios iš dešimties (39 proc.) įmonių nežino, kokia efektyviausia apsaugos strategija kovojant su šio tipo išpuoliais. Dėl žinių ir apsaugos trūkumo verslas rizikuoja pakliūti į spąstus.

     
 
2016 12 27
„Kaspersky Lab“ apie tai, ko laukti kitais metais

Kaip ir kasmet, „Kaspersky Lab“ gruodžio pabaigoje dalijasi ateinančių 12 mėnesių prognozėmis. Ekspertų nuomone, 2017 m. svarbiausi bus duomenų ir naudotojų asmeninio gyvenimo konfidencialumo išsaugojimo klausimai, atitinkamo saugumo lygio užtikrinimas kriptovaliutų klestėjimo metais, taip pat tikslinių išpuolių, kurie tampa vis sudėtingesni ir nenusakomi, atpažinimas.

     
 
2016 12 21
„Kaspersky Lab“ 2016 m. grėsmių apžvalga: serveriai parduoti, globalūs kompiuterių zombių tinklai ir dėmesys mobiliesiems įrenginiams

2016 m. didžiausios pasaulio kibernetinės grėsmės buvo susijusios su pinigais, informacija ir noru žlugdyti. Juodojoje rinkoje vykstanti prekyba dešimčia tūkstančių užkrėstų serverių, užgrobtos bankomatų sistemos, išpirkos reikalaujančios ir mobiliosios bankininkystės kenkėjiškos programos, tiksliniai kibernetinio šnipinėjimo išpuoliai ir svarbių duomenų nulaužimas bei dempingas – šios tendencijos, jų įtaka ir patvirtinamieji duomenys įtraukti į šiandien skelbiamas metines „Kaspersky Lab“ biuletenio apžvalgą ir statistikos ataskaitas.

     
 
2016 12 19
„No More Ransom“ turi naujų partnerių ir iššifravimo įrankių

Pasaulinė kova su išpirkos reikalaujančiais virusais įgauna pagreitį, ir dabar prie projekto „No More Ransom“ („Jokių išpirkų“) prisijungė jau daugiau nei 30 naujų partnerių iš viešojo ir privataus sektorių. Nauji partneriai atsineša daugiau iššifravimo įrankių ir virusų aukoms siūlo naujų galimybių.

     
 
2016 12 15
„Zcash“ karštinė: interneto naudotojai net nežino, kad nusikaltėliai išnaudoja jų kompiuterius

Spalio pabaigoje pradėta naudoti naujoji kriptovaliuta „Zcash“. Kūrėjų ji pristatoma kaip saugesnė „Bitcoin“ alternatyva. Iškart „Zcash“ monetų kaina žaibiškai šoktelėjo, o po to padidėjo „Zcash“ diegimo asmeniniuose kompiuteriuose paraiškų skaičius. Daugelyje atvejų programėlės buvo užmaskuotos kaip kažkas kito, ir naudotojai nežinojo, kad jos veda į jų kompiuterius, kuriuos nusikaltėliai išnaudoja „Zcash“ kurti.

     
 
2016 12 12
Išpuoliai prieš verslą vykdomi kas 40 sekundžių: „Kaspersky Lab“ 2016 m. virusų istorija

2016 m. išpirkos reikalaujančių virusų išpuolių prieš verslą padaugėjo tris kartus – nuo išpuolių kas 2 minutes sausį iki kas 40 sekundžių spalį. Išpuolių prieš privačius naudotojus skaičius padidėjo nuo vieno išpuolio kas 20 sekundžių iki kas 10 sekundžių. Šiemet atsirado daugiau nei 62 naujos išpirkos reikalaujančių virusų šeimos, taigi grėsmė augo taip agresyviai, kad „Kaspersky Lab“ išpirkos reikalaujančius virusus įvardijo kaip pagrindinę 2016 m. temą.

     
 
2016 12 08
2016 m. skaičius: 1 milijardas virusų „Kaspersky Lab“ debesų duomenų bazėje

„Kaspersky Lab“ debesų kenkėjiškų programų duomenų bazėje dabar yra 1 milijardas kenkėjiškų objektų, įskaitant virusus, „Trojos“ virusus, išpirkos reikalaujančius virusus, reklamos programas ir jų sudėtines dalis. Penktadalį aptiko ir identifikavo kaip kenksmingą „Astraea“, „Kaspersky Lab“ infrastruktūros viduje įdiegta automatinė kenkėjiškų programų analizės sistema.

     
 
2016 12 07
Mūsų įrenginiai gaudo virusus, bet mes nežinome, kodėl

Kenkėjiškos programos tapo dažniausia interneto grėsme, su kuria susiduria naudotojai, atskleidžia „Kaspersky Lab“ ir „B2B International“ tyrimas. Beveik pusė naudotojų (42 proc.) susidūrė arba tapo kenkėjiškų programų internete taikiniu, penktadalis jų (22 proc.) tapo šių programų aukomis. Beveik trečdalis (29 proc.) nuo kenkėjiškų programų nukentėjusių interneto naudotojų neįsivaizduoja, kaip šios atsidūrė jų prietaisuose. Šie rezultatai rodo, kad dėl šiandienos kenkėjiškų išpuolių pobūdžio vienintelis būdas būti saugiems – taikomi patikimi saugumo sprendimai.

     
 
2016 12 01
Nemokamas „iPhone“ – tik šlamštalaiškiuose

„Kaspersky Lab“ užfiksavo maksimalų per pastaruosius dvejus metus kenkėjiškų priedų turinčių šlamštalaiškių skaičių. 2016 m. trečiąjį ketvirtį bendrovės apsaugos sprendimai sustabdė per 73 mln. išpuolių taikant kenkėjiškus priedus laiškuose, ir tai ne tik 37 proc. daugiau nei prieš tai buvusį ketvirtį, bet ir didžiausias skaičius nuo 2014 m. Kaip išsiaiškino ekspertai, daugiausia atvejų panašūs priedai turėjo „Trojos“ programų, kurios įkraudavo šifruotojus į užkrėstą sistemą.

     
 
2016 11 30
1 iš 4 „Wi-Fi“ taškų tiesiog prašosi būti nulaužtas

Išanalizavus informaciją apie daugiau nei 31 milijoną „Wi-Fi“ taškų visame pasaulyje, „Kaspersky Lab“ nustatė, kad kas ketvirtas (28 proc.) yra nesaugus ir kelia pavojų naudotojų duomenims. Tai reiškia, kad visa šiuo tinklu perduodama informacija, įskaitant asmeninius pranešimus, slaptažodžius, dokumentus ir dar daugiau, gali būti lengvai perimta ir panaudota užpuolikų.

     
 
2016 11 25
Vartotojai nepalieka socialinių tinklų, baimindamiesi prarasti draugus ir prisiminimus

Aštuoni iš devynių interneto naudotojų norėtų uždaryti savo paskyras socialiniuose tinkluose, tačiau nuo šio žingsnio juos sulaiko baimė prarasti ryšį su draugais ir vertingus prisiminimus. Tokie duomenys gauti „Kaspersky Lab“ atlikus kelių pasaulio valstybių naudotojų apklausą* internete.

     
 
2016 11 10
Mokėti ar nemokėti? „Kaspersky Lab“ prašo interneto naudotojų prisidėti prie kovos su išpirkos reikalaujančiais virusais

„Kaspersky Lab“ atliktas tyrimas rodo, kad diskusijos, ar išpirkos reikalaujančių virusų aukos turėtų susimokėti, yra bergždžios, nes dauguma, net sumokėję kibernetiniams nusikaltėliams, neatgauna savo failų. Tyrimo metu nustatyta, kad daugiau nei trečdalis aukų (36 proc.) renkasi mokėti išpirką, kad atgautų savo failus po virusų išpuolio, tačiau vienas iš penkių vis dar neatgauna savo failų. Taigi, „Kaspersky Lab“ ragina naudotojus nepasiduoti išpirkos reikalaujančius virusus platinančių nusikaltėlių reikalavimams ir apie nusikaltimus pranešti atsakingoms institucijoms.

     
 
2016 11 09
Mobilusis bankinis virusas užpuolė 318 tūkst. „Android“ naudotojų

„Kaspersky Lab“ ekspertai neseniai nustatė, kad mobiliosios bankininkystės „Trojos“ viruso modifikacija „Svpeng“ slepiasi „Google“ reklamuojame tinklalapyje „AdSense“. Nuo liepos vidurio „Svpeng“ buvo aptiktas 318 tūkst. „Android“ naudotojų įrenginiuose, užkrėtimo norma šoktelėjo iki 37 tūkst. aukų per dieną. Užpuolikai, ketinantys vogti banko kortelės informaciją ir asmens duomenis, tokius kaip kontaktai ir skambučių istorija, išnaudojo „Google Chrome“ klaidą „Android“ įrenginiuose. Dabar, kai „Google“ Ištaisė klaidą, „Kaspersky Lab“ ekspertai gali atskleisti visą informaciją apie išpuolį.

     
 
2016 11 07
Non-Stop: išpirkos reikalaujančių virusų aukų skaičius 2016 m. trečiąjį ketvirtį išaugo 2,6 karto

Remiantis „Kaspersky Lab“ IT grėsmių evoliucijos ataskaitos duomenimis, interneto naudotojų, kurie susidūrė su išpirkos reikalaujančiais virusais, skaičius 2016 m. trečiąjį ketvirtį išaugo daugiau nei dvigubai – iki 821 865. Užpultų žmonių skaičius auga jau tris ketvirčius iš eilės.

     
Apie mus

2004-aisiais metai įkurta UAB „Atviros informacinės sistemos“ (AIS) yra oficialus ir vienintelis „Kaspersky Lab.“ platintojas Lietuvoje. Be „Kaspersky Lab.“, AIS taip pat yra oficialus "GateProtect", "Novastor", "Entensys" ir „ABBYY“ atstovai Lietuvoje. Bendrovė platina produkciją per partnerius, nemokamai teikia konsultacijas vartotojams telefonu ir el. paštu.

UAB "Atviros informacinės sistemos" misija - platinti unikalius kompiuterinės programinės įrangos produktus, maksimaliai pritaikant juos pagal kliento reikalavimus. 

Prisijungimas

Vartotojas  

Slaptažodis  


 
Registruotis
 
Slaptažodžio priminimas

 
  

Adresas: Geležinio Vilko g. 18A, Vilnius
Tel: (370) 5 2005005
Fax: (370) 5 2754383
Email: info@distributor.lt

© 2013 DISTRIBUTOR.lt sprendimas: Terra IT